WESTERN NEW YORK ELECTIONS

GOVERNOR and LIEUTENANT GOVERNOR (4 Year Term)
Con   1C   Rob Astorino Con Chris Moss

COMPTROLLER ( 4 Year Term)
Con SCC 3C Robert Antonacci

ATTORNEY GENERAL ( 4 Year Term)
Rep   4B   John Cahill

JUSTICE OF THE SUPREME COURT (14 Year Term) (5 to be elected)
Rep   9B   Donna M. Siwek

Con   5C   Frederick J. Marshall

Con   8C   Paul B Wojtaszek Ind 6E Mary Slisz

REPRESENTATIVE IN CONGRESS –

26th DISTRICT (2 Year Term) Rep   10B   Kathleen A Weppner
27th DISTRICT (2 Year Term) Rep   10B   Chris Collins

STATE SENATOR –

61st DISTRICT (2 Year Term) Rep   11B   Michael H Ranzenhofer
63rd DISTRICT (2 Year Term) Rep  11B   Ricky T Donovan Sr

MEMBER OF ASSEMBLY-

140th DISTRICT (2 Year Term)  Con   12C   Robin Schimminger

142th DISTRICT (2 Year Term) Rep   12B   Michael Kearns
143rd DISTRICT (2 Year Term)  Rep  12B  Angela M Wozniak
144rd DISTRICT (2 Year Term)  Rep  12B  Jane Corwin
146th DISTRICT (2 Year Term)  Rep  12B  Raymond W Walter
147th DISTRICT (2 Year Term)  Rep  12B  David J DiPietro

COUNTY CLERK (4 Year Term)  Con  14C  Christopher L Jacobs

CITY OF BUFFALO
Chief Judge of the City Court (10 Year Term) Rep  16B  Thomas P Amodeo
City Court Judge (Vote for Two) (10 Year Term) Rep  17B  Patrick M Carney

Council Member – University District (To Fill Vacancy)  Rep  19B  James E Rozanski
TOWN OF ELMA

Town Justice (4 Year Term)
Con 15C Robert J Pierce

PROPOSITIONS

New York State
Proposal Number One VOTE NO Revising State’s Redistricting Procedure
Proposal Number Two VOTE YES Permitting Electronic Distribution of State Legislative Bills
Proposal Number Three VOTE NO Smart Schools Bond Act of 2014

OUTSIDE WESTERN NY

CONGRESS

DISTRICT 1
Rep Lee Zeldin

DISTRICT 3
Rep Grant M. Lally

DISTRICT 11
Rep Michael G Grimm

DISTRICT 18
Rep Nan Hayworth

DISTRICT 19
Rep Christopher P. Gibson

DISTRICT 21
Rep Elise M. Stefanik

DISTRICT 23
Rep Thomas Reed II

DISTRICT 24
Rep John M. Katko

DISTRICT 25
Rep Mark W Assini

DISTRICT 26
Rep Kathleen A Weppner

DISTRICT 27
Rep Chris Collins

STATE SENATE

DISTRICT 41
Rep Susan J Serino

DISTRICT 46
Rep George A Amedore, Jr.

DISTRICT 55
Rep Rich Funke

STATE ASSEMBLY

DISTRICT 63
Rep Joseph Tirone Jr.

DISTRICT 64
Rep Stephen M Katz

DISTRICT 101
Rep Claudia Tenney

DISTRICT 105
Rep Kieran M Lalor

DISTRICT 115
Con Karen Bisso

DISTRICT 116
Con Russell J. Finley

DISTRICT 133
Rep Bill Nojay

DISTRICT 138
Rep Peterson Vasquez

DISTRICT 150
Rep Andrew Goodell